Jak vypěstovat rozmarýn?

Obsah

Jak vypěstovat rozmarýn?

Jak vypěstovat rozmarýn?

Rozmarýn není náročný ani na množení. Můžete si zkusit vypěstovat další rostlinky ze semen nebo z vrcholových řízků o délce deset až patnáct centimetrů, které zapícháte do pěstebního substrátu, dobré zahradní zeminy nebo jen písku a udržujete je tentokrát mírně vlhké na teplém místě.

Jak se rozmarýn pěstuje?

Jak se rozmarýn pěstuje 1 rozmarýn má rád písčitou propustnou půdu, spíše vápnitou 2 nemá rád přemokření, hrozí zahnívání kořenů, rostlina vadne a tak to láká rostlinku zalít aby se vzpamatovala, ale tím... 3 nesnáší mráz, musí se přes zimu dát na chladnější místo – kolem 15 °C (může být i méné, ale ne pod 5 °C), umístěte ji na... 4 v létě jí dopřejte plné slunce (na jaře... More ...

Co je rozmarýn lékařský?

Rozmarýn lékařský ( Rosmarinus officinalis) je nejen chutným kořením, ale má i léčivé účinky. Obsahuje třísloviny, flavonoidy, alkaloidy, saponiny, fytoncidy, silici, organické kyseliny, hořčiny. V menším množství povzbuzuje tvorbu trávicích šťáv, stimuluje činnost jater, působí močopudně, potopudně a antibakteriálně.

Kde roste rozmarýn?

Rozmarýn má pravlast v hornatých oblastech Středozemního moře, kde roste planě dodnes. V našich podmínkách se pěstuje jako hrnková rostlina.

Související příspěvky: