Co způsobuje respirační choroby?

Obsah

Co způsobuje respirační choroby?

Co způsobuje respirační choroby?

Co způsobuje respirační choroby? Příčiny, které stojí za šířením respiračních chorob, jsou velmi různorodé. Může se jednat o celou řadu respiračních virů, bakteriální infekce, kvasinky, plísně, ale také například inhalace dráždivých plynů a prachů. „Velké spektrum možných příčin prakticky znemožňuje účinnou obranu proti respiračním chorobám.

Co je sezonní respirační onemocnění?

Sezonní respirační onemocnění zahrnují velký počet virových onemocnění s velmi podobnými příznaky a podobnou léčbou. Celá řada z nich, přestože může mít epidemický charakter, však probíhá většinou zcela banálně. Průběh onemocnění ale může být velmi rozdílný - od zcela nezávažného nachlazení až po těžký stav s komplikacem.

Jaký je průběh onemocnění v respiračních chorobách?

Průběh onemocnění ale může být velmi rozdílný - od zcela nezávažného nachlazení až po těžký stav s komplikacem. Jaká onemocnění se řadí do respiračních chorob?

Jaká onemocnění se řadí do respiračních chorob?

Jaká onemocnění se řadí do respiračních chorob? Onemocnění horních cest dýchacích - rýma, zánět nosohltanu, zánět mandlí a zánět hrtanu. Onemocnění dolních cest dýchacích - zánět průdušnice, akutní zánět průdušek nebo zápal plic.

Související příspěvky: