Co je nejlepší pro hortenzie?

Obsah

Co je nejlepší pro hortenzie?

Co je nejlepší pro hortenzie?

Pro hortenzie je nejvhodnější mírně kyselá půda s pH 5–6,5. Nové hybridy už nejsou tak vyhraněné vůči kyselosti půdy a přizpůsobí se i běžné zahradní zemině (když jim ale přidáte rašelinu, budou spokojenější). Zemina by měla být navíc lehčí a živná: hortenzie jsou poměrně mohutné keře a spotřebují dost živin, které by z těžké půdy špatně přijímaly.

Jak připravit hortenzii latnatou?

Pro hortenzii latnatou smíchejte kompost, rašelinu a písek v poměru 5:2:1. Pro růžové a červené odrůdy použijte směs kompostu, jílu, mórovky a písku v poměru 4:3:2:1 a pro bílé a modré květiny připravte směs mórovky, kompostu, jílu a písku v poměru 3:2:1,5:0,5. Přes léto jim stačí normální vlhkost, snesou polostín i plné slunce.

Jak se množí hortenzie?

Hortenzie se množí řízkováním, většinou v březnu až dubnu – ideální teplota k množení je 15 až 18 stupňů Celsia. Řízky z nekvetoucích mladých kořenových výhonů zasaďte do směsi z rašeliny a písku v poměru 1:1, zakoření přibližně za tři týdny.

Co se týká pěstování hortenzie?

Pěstování hortenzií přináší opravdu mnoho radostí, ale u nejoblíbenější hortenzie velkolisté ( Hydrangea macrophylla ), také jednu starost. Ta se týká značné citlivosti většiny odrůd vůči silnějším mrazům.

Související příspěvky: