Co může laktózové mléko spustit?

Obsah

Co může laktózové mléko spustit?

Co může laktózové mléko spustit?

Pokud máte laktózovou intoleranci může i sklenice mléka spustit nepříjemné trávicí potíže, jako jsou průjem, zvracení nebo bolesti břicha. Co je bezlaktózové mléko? Co si z článku odnést?

Co je mléko bez laktózy?

Bezlaktózové mléko obsahuje stejné živiny jako normální mléko. I když bezlaktózové mléko obsahuje enzym laktázu, díky kterému je lépe stravitelné, má stejně skvělý nutriční profil jako obyčejné mléko. Stejně jako normální mléko i mléko bez laktózy je skvělým zdrojem bílkovin. Jedna sklenka (240 ml) mléka obsahuje zhruba 8 gramů bílkovin ( 2 ).

Jak použít bezlaktózové mléko?

Bezlaktózové mléko můžete použít jako plnohodnotnou náhradu za „normální“ mléko, a to i při vaření a má prakticky stejnou chuť, konzistenci a nutriční profil jako obyčejné mléko. I když bezlaktózové mléko obsahuje enzym laktázu, díky kterému je lépe stravitelné, má stejně skvělý nutriční profil jako obyčejné mléko.

Proč je mléko bez laktózy vhodné pro vegany?

Bezlaktózové mléko navíc není vhodné pro vegany, protože se jedná o živočišný výrobek (kravské mléko). A konečně lidé, kteří vůbec nejí mléčné výrobky z osobních či zdravotních důvodů by se měly vyhnout jak konzumaci normálního mléka, tak konzumaci mléka bez laktózy.

Související příspěvky: