Co je takzvané Brániční dýchání?

Obsah

Co je takzvané Brániční dýchání?

Co je takzvané Brániční dýchání?

Takzvané břišní neboli brániční dýchání nám zabezpečuje plnohodnotnou nádechovou i výdechovou fázi dýchacího cyklu. Řada výzkumů prokázala, že dýchání bránicí prospívá zdraví a budí pocit relaxace. Při nádechu se bránice stahuje a klesá (kontrahuje).

Co je Brániční dýchání?

Brániční dýchání Obrovské množství lidí, převážně žen, vypouští z funkce nejdůležitější dýchací sval, kterým je bránice. Neustálé přetěžování horních dýchacích svalů v okolí krku a plic je způsobené nadměrným a zbytečným zapojováním těchto svalů i při běžných denních činnostech.

Jak se léčí onemocnění dýchacích cest?

Jak se onemocnění dýchacích cest léčí v Mariánských Lázních? Lázeňské kúry v Mariánských Lázních jsou zaměřeny především na léčbu chronických zánětů, jako je bronchitida, dále průduškového astmatu, alergické rýmy a stavů po operacích dolních cest dýchacích.

Může způsobit trvalé problémy s dýcháním?

Způsobuje trvalé problémy s dýcháním a definuje se jako chronický kašel trvající 3 měsíce minimálně dva roky po sobě. Může za ní dlouhodobá zátěž a dráždění dýchacích cest. Často postihuje kuřáky a osoby, které pracují v prašném prostředí. Léčí se speciálními medikamenty, tzv. bronchodilatačními léky, v závažnějších případech aplikací kyslíku.

Související příspěvky: