Proč je avokádo zdravé?

Obsah

Proč je avokádo zdravé?

Proč je avokádo zdravé?

Zatímco většina druhů ovoce obsahuje hlavně karbohydráty (sacharidy), avokádo je naopak velmi bohatým zdrojem zdravých tuků. A řada studií ukazuje, že avokádo je velmi prospěšné pro vaše zdraví. V tomto článku se podíváme na 12 důvodů, proč je avokádo zdravé a měli byste ho zařadit do vašeho jídelníčku.

Proč je avokádo škodlivý?

Avokádo také neobsahuje žádný cholesterol ani sodík a obsahuje jen velmi málo nasycených tuků. I když dnes již víme, že cholesterol není tak škodlivý jak jsme se dříve domnívali, je možné, že řada odborníků "ze staré školy" avokádo lidem doporučuje právě kvůli nízkému obsahu cholesterolu.

Co je avokádo?

Avokádo je plodem hruškovce přelahodného (avokádovníku), stromu, s latinským názvem Persea americana ( 1 ). Avokádo obsahuje řadu důležitých živin a přidává se do celé řady pokrmů, protože má vynikající a bohatou chuť. Nejznámější jídlo s avokádem je guacamole. V poslední době se avokádo těší u lidí se zájmem o zdravou výživu velké oblibě.

Jak vypadá avokádo v Čechách?

Avokádo, které si můžete koupit u nás v Čechách, nejčastěji vypadá nějak takto: V některých zemích se avokádo s oblibou nazývá "aligátorská hruška", protože má tvar hrušky a zelenou hrbolatou slupku, která připomíná hlavu a kůži aligátora. Jediné, co se z avokáda jí je dužina, zatímco slupka a semena se vyhazují a nekonzumují.

Související příspěvky: