Proč jsou broskvoně dokonalé?

Obsah

Proč jsou broskvoně dokonalé?

Proč jsou broskvoně dokonalé?

Broskvoně jsou v tomto ohledu naprosto dokonalé. Již třetím rokem mají první plody, pátým rokem jsou obsypané, jsou odolné a zcela soběstačné. Nesuďte je však podle těch úplně prvních plodů, někdy mohou být malé, nebo něčím napadené.

Jak pěstovat broskvoně?

Pěstování broskvoní: otužilé odrůdy plodí i v podhůří 1 Pozor na mrazové kotliny. Pro pěstování broskvoní volíme slunečné stanoviště obrácené k jihu, jihozápadu či jihovýchodu,... 2 Koruna potřebuje světlo. Broskvoně jsou velmi náročné i na světlo. Pokud nemá koruna dostatek světla, větve hůře... 3 Nároky na půdu. Pro úspěšné pěstování broskvoní mají velký význam i půdní... More ...

Kdy mám pecku z broskve?

Ne. Jsou z tržnice, z chodníku, vyplivnuté na odpočivadlech u silnice, ze supermarketu, z pláží Máchova jezera, od přátel (několik jich mám od Aleše Heulera, od Heleny Vlašínové, od lidí ze zahrádek po okolí, kde jsem bydlel). Ano, můžete zasadit pecku z jakékoliv broskve. Čím větší rozmanitost genů, tím lépe.

Můžete zasadit pecku z broskve?

Ano, můžete zasadit pecku z jakékoliv broskve. Čím větší rozmanitost genů, tím lépe. Pokud v sobě nedokáže probudit odolné a zdravé geny, příroda to vyřeší za vás - prostě nevyklíčí, zahyne po vyklíčení, nebo zmrzne v prvních letech.

Související příspěvky: