Jak naklíčit avokádo?

Obsah

Jak naklíčit avokádo?

Jak naklíčit avokádo?

Jak naklíčit avokádo? Zralý plod opatrně podélně rozřízněte, aniž byste poškodili semeno. To vyprostěte z dužiny a očistěte od jejích zbytků, nejlépe papírovou utěrkou. Připravte si buď vlhký, ale propustný substrát, nebo perlit, to pokud se budete chtít pokoušet o pěstování avokáda jako hydroponie.

Kde pěstovat avokádo?

To vyprostěte z dužiny a očistěte od jejích zbytků, nejlépe papírovou utěrkou. Připravte si buď vlhký, ale propustný substrát, nebo perlit, to pokud se budete chtít pokoušet o pěstování avokáda jako hydroponie. Avokádo uložte špičkou nahoru do hloubky maximálně dva a půl centimetru.

Jak ochutnat avokádo?

Určitě jste ale ochutnali její plod – avokádo. Až je příště koupíte, pecku uloženou v dužině nevýrazné chuti nevyhazujte a zkuste z ní vypěstovat rostlinu. Pokus o vypěstování avokáda začíná logicky v obchodě.

Jak připravit avokádo v kuchyni?

6 Avokádo v kuchyni 1 Guacamole. Nejznámější je asi guacamole, tedy pokrm, který avokádo proslavil. To pravé se připravuje z avokáda, cibule,... 2 Avokádový olej. Avokádo samotné je nejen velmi výživné, ale olej z něj může velmi zvýšit nutriční hodnotu ostatních... 3 Pecka z avokáda. Podle posledních studií se do jídla dá využít i pecka, což se určitě leckde dočtete. Dle... More ...

Související příspěvky: