Jak předpěstovat dýně?

Obsah

Jak předpěstovat dýně?

Jak předpěstovat dýně?

Pěstování dýní Dýně vyséváme v květnu. Semínka umisťujeme do hloubky tří až pěti centimetrů ve sponu 2 x 0,5 – 1 metr od sebe - podle vzrůstnosti odrůdy. Chcete-li si předpěstovat sazeničky dýní, s výsadbou do kelímků začněte v polovině dubna a asi po třech týdnech rostlinky přesaďte do větších květináčů.

Jak pěstovat dýně?

Dýně mají rády půdu s dostatkem živin, vláhy a slunečního svitu. Proto je při výsadbě přihnojte chlévskou mrvou nebo dobře rozloženým kompostem, na kterém je můžete i pěstovat. Pěstování dýní není nijak náročné. Stačí, když je budete pravidelně odplevelovat a v případě velkého sucha pravidelně zalévat.

Kdo je nejlepším hnojivem pro dýně?

Když rostlina dostatečně zesílí, rozroste se na plochu až tří čtyř metrů. Pokud se sžíráte tím, že byste chtěli mít dýně větší než váš soused, pak vězte, že nejlepším hnojivem je v tomto případě králičí hnůj.

Co je špagetová dýně?

Špagetová dýně patří mezi největší plodící dýně, má kulovitý nebo protáhlý tvar a krémovou, žlutou nebo i oranžovou barvu. Zajímavá vláknitá dužnina po tepelné úpravě supluje špagety, ale můžeme ji použít i místo nudlí do polévky.

Související příspěvky: