Co vám může napovědět houby?

Obsah

Co vám může napovědět houby?

Co vám může napovědět houby?

Dalším vodítkem, které vám může napovědět, zda v dané lokalitě houby rostou či nikoliv, jsou základní podmínky, které houby ke svému životu potřebují: tedy teplota a dostatečná vlhkost. Proto vám velmi dobře pomůže pro vaši konkrétní lokalitu, když budete sledovat srážkovou mapu, kterou najdete: na tady na Českém hydrometeorologickém ústavu.

Kde rostou houby v Praze?

Příměstských parků a lesíků, kde houby rostou, je v Praze dost. Nabízí se celá řada lokalit. Těmi nejznámějšími jsou například Krčský les, les na Kamýku, Divoká Šárka, Stromovka, Hvězda, Klánovické lesy a desítky dalších zajímavých míst.

Kde rostou houby na brdsku?

Podle uživatele Houbytoday rostou také na Brdsku: „Hodně hub všeho druhu, les žije. Hodně hnědáků, je potřeba vybírat. Hřib smrkový a dubáci jen za odměnu pro radost, žádná kvanta. Myslím, že to ještě bude o jedné větší vlně v okolí Brd, počasí přeje.

Který je nejlepší úlovek pro houby?

Kombinací mapy srážek a sucha získáte základní představu, kde by houby mohly růst a kde nikoliv. Samozřejmě ideální je mít svá jistá místa. Pak se vám podaří úlovek jako Jiřímu Dubcovi a jeho kamarádu Dominikovi.

Související příspěvky: