Jaké jsou jahody množení?

Obsah

Jaké jsou jahody množení?

Jaké jsou jahody množení?

Převislé jahody množení. Jahodníky se obvykle rozmnožují odnožováním. Na šlahounu vyroste většinou několik dceřiných rostlinek. Tyto rostlinky oddělte od sebe nůžkami, přičemž každé rostlince ponechejte cca 2–4 cm dlouhý zbytek šlahounu (z té silnější části).

Jak pěstovat jahody v červnu?

Plodí jedenkrát za rok v červnu, proto jsou méně náročné na pěstování i výživu. Tato odrůda jahod se vyznačuje velkým výnosem, což znamená, že sklidíte najednou větší množství plodů, které rychleji dozrávají. Vynikají především svojí výraznou chutí, jsou sladší a mají výraznější typické jahodové aroma.

Kde vysadit jahody?

Jahody vysaďte nejlépe na slunné, světlé stanoviště, vyžadují dobře propustnou humózní půdu. Proto je ideální záhonek s vyzrálým kompostem, nebo přimíchaným zahradnickým substrátem. Plodící období sazenic je maximum 3-4 roky. Novou výsadbu jahod nikdy neprovádíme do záhonu, kde jsme právě vyplozené jahody odstranili.

Jak vysázíte jahody do sponu?

Jahody se vysazují do sponu, což v praxi vypadá jako pomyslný trojúhelník. Spon (což je ve výsadbě vzdálenost a směr jednotlivých rostlin mezi sebou) vytvoříte tak, že na prvním řádku vysázíte sazenice již zmíněných 30 cm od sebe.

Související příspěvky: