Jak se otrávit cuketou a okurkou?

Obsah

Jak se otrávit cuketou a okurkou?

Jak se otrávit cuketou a okurkou?

Cuketou a okurkou se můžete i otrávit Možná se vám to zdá být divné, ale cuketou či okurkou se můžete otrávit. Přečtěte si raději náš článek, abyste věděli, jak se nebezpečí vyhnout. Příčinou otravy, která může v horším případě skončit i smrtí, je jed zvaný kukurbitacin. Ten se v některých případech v cuketě či okurce objeví a může způsobit otravu.

Co se může objevit v cuketu či okurce?

Ten se v některých případech v cuketě či okurce objeví a může způsobit otravu. Ostatně tento jed není jediný, který se v běžně dostupných potravinách může objevit. Zajímá-li vás, jaké ještě potraviny mohou být nebezpečné, přečtěte si určitě článek zde. Odlišit jedovatou cuketu či okurku od té nezávadné je přitom relativně snadné.

Jak pěstovat hořké okurky a cukety?

Doma pěstované okurky a cukety mohou být smrtelně jedovaté. Jak se vyhnout riziku? Hořké cukety a okurky představují velké nebezpečí. Pokud pokrm z cuket nebo okurek chutná hořce, raději ho nejezte.

Jaká je hořká chuť cuket a okurek?

Hořká chuť se v cuketách i okurkách rozvíjí jednak s časem a také v závislosti na okolní teplotě a vlhkosti. Proto se doporučuje konzumovat cukety mladé, u nichž je pravděpodobnost hořkosti minimální, ačkoliv není vyloučena.

Související příspěvky: