Co se týče plně nabít baterie?

Obsah

Co se týče plně nabít baterie?

Co se týče plně nabít baterie?

Proto se zde doporučuje pro delší skladování baterii plně nabít. Uvádí se, že niklová technologie by neměla mít vliv na životnost baterií. Všeobecně se ovšem nedoporučuje, aby napětí kleslo pod hodnotu 1,0 V na článek. Jedná se o nejmodernější technologii článků (baterií).

Jaká je teplota skladování baterie?

Důležitá u všech typů baterií je skladovací teplota, která má značný vliv na životnost baterie – pokud baterii chcete skladovat déle, je optimální ji uložit na studeném místě cca při teplotě cca kolem 15° – 20° C. Zároveň důležitou roli u baterií s Ni-MH články hraje úroveň nabití baterie.

Jaké jsou dobíjecí články na baterii?

Dobíjecí články musí mít na svém těle uvedeno, že jsou dobíjecí (rechargable), dále na nich může být uvedena kapacita v mAh ( např. 1800 mAh). Pokud na baterii není zmínka o možnosti jejich nabití, jedná se o články na jedno použití a nelze je tedy nabíjet, hrozí poškození baterie i nabíječky.

Jaká je hodnota samovybíjení baterie?

Hodnota samovybíjení se udává v procentech. Tato hodnota nám tedy řekne, kolik procent z kapacity baterie bude za měsíc vybito. Nejběžněji využívanými zdroji elektrické energie pro malé spotřebiče jsou tzv. primární články, lidově řečeno „tužkové baterie“.

Související příspěvky: