Kdo byli cestujícími třetí třídy?

Obsah

Kdo byli cestujícími třetí třídy?

Kdo byli cestujícími třetí třídy?

Druhá třída byla obsazena většinou Anglosasy a mezi cestujícími třetí třídy byli Arménci, Italové, Syřané, Číňané, Rusové, Skandinávci, Holanďané a Irové. Plavba na Titaniku nebyla nikterak levnou záležitostí. Salónní kajuta - 4350 dolarů, 870 liber - dnes 128 000 dolarů, to je 2,1 mil.

Proč se Titanic ztroskotal?

O provoz lodě a o pohodlí cestujících se staralo až 899 členů posádky. Titanic však ztroskotal již během své první plavby. 14. dubna 1912 ve 23:40 se parník srazil s ledovcem. Po necelých třech hodinách, nad ránem 15. dubna v 02:20, klesl ke dnu. Zahynulo přes 1 500 cestujících a členů posádky.

Kde byl postaven Titanic?

Titanic byl postaven v Belfastu v loděnicích Harland & Wolff na objednávku společnosti White Star Line, jako druhý ze série tří lodí třídy Olympic (RMS Olympic, RMS Titanic a HMHS Britannic).Stavba těchto lodí byla odpovědí konkurenční společnosti Cunard Line vlastnící parníky RMS Lusitania a RMS Mauretania.Projekt Titanicu navrhl Lord Pirrie, který byl ředitelem ...

Co se týče uhlí na Titanicu?

Titanic potřeboval pro svých 159 nenasytných topenišť 650 tun uhlí denně, a aby mohl vůbec vyplout, musela společnost zrušit plánované plavby svých parníků Oceanic a Adriatic a jejich uhlí přemístit do bunkrů Titaniku . Ale ani to nestačilo a White Star Line odkoupila uhlí ještě od jiných lodí, například od amerického New Yorku.

Související příspěvky: