Proč jsou pomeranče nejlepším jižním ovocem?

Obsah

Proč jsou pomeranče nejlepším jižním ovocem?

Proč jsou pomeranče nejlepším jižním ovocem?

Pomeranče jsou nejoblíbenějším jižním ovocem. Konzumujeme je jen tak, lisujeme z nich čerstvý džus, přidáváme je do dezertů a koláčů. Slupky z nich ale vždycky skončí v koši, v lepším případě v kompostu. Přitom existuje spousta praktických způsobů jejich využití. Pomerančová kůra funguje jako silný přírodní osvěžovač vzduchu.

Jak pečovat pomerančovou kůru?

Pomerančovou kůru z čerstvě naloupaného pomeranče zabalte do papíru na pečení nebo dejte do prodyšného plátěného sáčku a vložte do bot na čtyřiadvacet hodin. Během této doby do sebe pomerančová kůra nejen natáhne nežádoucí pachy, ale současně vaše boty provoní svěží vůní.

Kde jsou pomerančová kůra?

Slupky z nich ale vždycky skončí v koši, v lepším případě v kompostu. Přitom existuje spousta praktických způsobů jejich využití. Pomerančová kůra funguje jako silný přírodní osvěžovač vzduchu. Obsahuje totiž velké množství éterického oleje.

Proč jsou pomeranče zdraví?

Pomeranče a zdraví – proč je jíst? 1 Pomáhají předcházet stárnutí pleti. Existuje hned několik důvodů proč se pomeranče používají i v kosmetickém průmyslu. 2 Pomeranče také chrání vaše oči. Vitamin A obsažený v pomerančích pomáhá udržovat zdravé oční sliznice. Je k dispozici... 3 Super pro mozek. Kyselina listová (vitamin B9) přítomna v pomerančích podporuje vývoj... More ...

Související příspěvky: