Můžete použít rozpůlené avokádo?

Obsah

Můžete použít rozpůlené avokádo?

Můžete použít rozpůlené avokádo?

Také můžete vyzkoušet vzít rozpůlené avokádo a do důlků po pecce rozklepnout vajíčka, posolit a nechat v troubě zapéct. Abyste na avokádo nezanevřeli, je potřeba vybrat to správné už v obchodě. Plod musí být zralý, tedy na pohmat lehce měkký.

Jak připravit avokádo v troubě?

Tradiční úpravou je také mexická pomazánka guacamole. Také můžete vyzkoušet vzít rozpůlené avokádo a do důlků po pecce rozklepnout vajíčka, posolit a nechat v troubě zapéct. Abyste na avokádo nezanevřeli, je potřeba vybrat to správné už v obchodě.

Jak narazit na avokádo?

Plod musí být zralý, tedy na pohmat lehce měkký. V regálech obchodů už lze narazit na avokáda s výmluvnou samolepkou s nápisem EAT ME, která napovídá, že tyto plody jsou určeny k přímé spotřebě a jsou optimálně zralé. Pokud už koupíte nedozrálé tvrdé avokádo, nechte ho v pokojové teplotě pár dní dojít...

Jak se používá avokádo v kuchyni?

V kuchyni se využívá syrové, ale i tepelně upravené. Nejjednodušší úprava je avokádo oloupat, odstranit pecku, nakrájet na plátky a podávat posolené a opepřené na čerstvém chlebu. Tradiční úpravou je také mexická pomazánka guacamole.

Související příspěvky: