Jak narazit na avokádo?

Obsah

Jak narazit na avokádo?

Jak narazit na avokádo?

Plod musí být zralý, tedy na pohmat lehce měkký. V regálech obchodů už lze narazit na avokáda s výmluvnou samolepkou s nápisem EAT ME, která napovídá, že tyto plody jsou určeny k přímé spotřebě a jsou optimálně zralé. Pokud už koupíte nedozrálé tvrdé avokádo, nechte ho v pokojové teplotě pár dní dojít...

Můžete použít rozpůlené avokádo?

Také můžete vyzkoušet vzít rozpůlené avokádo a do důlků po pecce rozklepnout vajíčka, posolit a nechat v troubě zapéct. Abyste na avokádo nezanevřeli, je potřeba vybrat to správné už v obchodě. Plod musí být zralý, tedy na pohmat lehce měkký.

Kdy zaléváme avokado?

V létě zaléváme vydatněji a v horku navíc rosíme. Nemá rádo přesazovaní, proto raději větší květináč a delší pauzy mezi přesazováním. Plodů se můžeme dočkat po šesti letech. Avokado má kořeny velice citlivé na zálivku, pokud má stále dost mokrou půdu, reaguje hnědnutím listů.

Proč koupíte nedozrálé avokádo?

Pokud už koupíte nedozrálé tvrdé avokádo, nechte ho v pokojové teplotě pár dní dojít... Avokádo na vzduchu oxiduje, takže pokud ho rozkrojíte či z něj uděláte třeba pomazánku, kterou chcete chvíli skladovat, nebo bude stát delší dobu na stole, je potřeba dužinu zakapat citronovou šťávou, aby nezhnědla.

Související příspěvky: