Jak zvýšit obsah vápna pro javory?

Obsah

Jak zvýšit obsah vápna pro javory?

Jak zvýšit obsah vápna pro javory?

Zemina pro japonské javory by měla být kyselejší, stromky nesnáší zvýšený obsah vápna v půdě. Do zahradnického substrátu přimíchejte z jedné třetiny rašelinu pro azalky. Přimíchat můžete i dobrý, rozleželý kompost. Připravte si nastýlku, potřebnou pro zasypání povrchu půdy.

Jak pěstovat japonské javory?

Japonské javory jsou pro pěstování v nádobách vhodné pro svůj pomalý růst a jemnou stavbu koruny. Měnící se barvou olistění v průběhu roku vám na balkoně či lodžii zajistí příjemnou atmosféru. Sazenice japonských javorů pořídíte v různých velikostech, tomu také odpovídá jejich cena.

Proč jsou japonské javory náročné?

Japonské javory nejsou nikterak náročné, a přes různorodý vzhled mají jedno společné: velmi nesnáší vítr, průvan a přímý úpal po většinu dne. Proti větru je lze na otevřeném balkonu chránit nějakou zástěnou z bambusu nebo rákosovou rohoží. Balkony a lodžie orientované směrem na jih nejsou pro javory tím pravým místem, pokud kout s nimi nezastíníte.

Jaká je zálivka japonských javorů?

Důležitá je pro japonské javory zálivka: přemokření jim nesvědčí, přeschnutí jim přivodí trvalé poškození (zkroucení) listů a zpomalí růst. Bal by neměl nikdy vyschnout. Zalévejte pokud možno měkkou dešťovou vodou, není-li, tak odstátou.

Související příspěvky: