Proč je steak příliš šťavnaté a křehké?

Obsah

Proč je steak příliš šťavnaté a křehké?

Proč je steak příliš šťavnaté a křehké?

Po zakrojení do steaku vám pak zbytečně nevyteče, maso bude nádherně šťavnaté a křehké. Počítejte ale s tím, že steak se ještě trošku dodělá v alobalu během chladnutí, proto ho z trouby vyndejte o něco dřív, než dosáhne požadovaného stupně propečení.

Jak připravit hovězí steak?

Na chutný a křehký hovězí steak už nemusíte chodit jen do restaurace. Zvládnete si ho připravit i sami doma. A nezabere vám to déle než deset minut. Prozradíme vám, v čem tkví tajemství přípravy toho nejlepšího steaku krok za krokem. Naprostým základem pro lahodný steak je kvalitní kus masa.

Co je základem pro lahodný steak?

Naprostým základem pro lahodný steak je kvalitní kus masa. Pro to si zajděte raději k řezníkovi, i když v poslední době se naštěstí rozšiřuje nabídka steakového masa i v supermarketech. Vyhlášené je maso z Argentiny a Uruguaye, sehnat se ale dá už i kvalitní steakové maso z Česka.

Jaké jsou nejlepší steaky z masa?

Nejlepší jsou steaky z masa, které je prorostlé tukem. Ten vypadá jako jemné bílé mramorování mezi červenými svalovými vlákny. Při tepelné úpravě tento tuk povolí, rozpustí se a udělá maso šťavnatější a taky chutnější. Ne nadarmo se říká, že tuk je nositelem chuti. Ani sebelepší maso vám ale nebude nic platné, pokud nebudete mít kvalitní pánev.

Související příspěvky: