Co je morfologie květu?

Obsah

Co je morfologie květu?

Co je morfologie květu?

Morfologie květu popisuje vnější stavbu, tvar, barvu a jakékoliv další vlastnosti orgánu rostliny, květu. Popis částí květuː 1 kalich; 2 kališní lístky (sepály); 3 koruna, okvětní plátky (petály); 4 tyčinky; 5 pestíky.

Jak začít pěstování melounů?

Pěstování melounů V první řadě si uvědomte, že melouny mají vegetační období 130 až 150 dní, proto také začněte s výsadbou již v květnu přímo na stanoviště. Doporučujeme vám však výsadbu předpěstovaných sazenic do květináčů či sadbovačů, protože je spolehlivější.

Jaká je doba výsadby melounů?

Výsadba, vegetace sklizeň melounů Předpokládaná doba výsadby připadá na polovinu května až června, a to na teplé a chráněné stanoviště. Před tím, než sazenice vysadíte, je otužte. Určitě je dobré, pokrýt záhon netkanou černou textilií.

Co se týče melounu?

Druhy melounu. Meloun je velmi často považován za ovoce. Jde však o tykvovitou plodovou zeleninu. Je známo několik druhů melounů, ale v podstatě se rozdělují na dva hlavní druhy, a to na meloun vodní a meloun cukrový. Nejznámější je meloun vodní, jehož dužina má jasně červenou barvu, čímž se liší od melounů cukrových.

Související příspěvky: