Co jsou radiátory?

Obsah

Co jsou radiátory?

Co jsou radiátory?

Radiátory jsou nejběžnějším zařízením používaným k vytápění zejména obytných prostor. Radiátor je tepelný výměník, kterým proudí zpravidla teplá voda ohřívaná kotlem.V průběhu ohřevu dochází v radiátoru k akumulaci tepla a jeho uvolňování do okolí.

Jaké jsou typy deskových radiátorů?

Typy deskový radiátorů 10, 11, 21, 22, 33 označují tzv. složení radiátoru tzn. počet topných desek s vodou a počet vnitřních konvektorů mezi těmito deskami (vlnovec). Typ 10 - 1x topná deska, 0x vnitřní konvektor, hloubka radiátoru 5 cm - POZOR tento typ radiátoru je bez krytování (bočnice, horní mřížka)

Co jsou litinové radiátory?

Litinové radiátory, neboli žebrové litinové radiátory jsou radiátory, které jsou sestavovány na základě jednotlivých článků, neboli litinových žeber. Tyto články, litinové žebra  jsou k sobě šroubovány vnitřními maticemi.

Co jsou žebříkové radiátory?

Radiátory 1 Žebrové radiátorysvým tvarem podporují proudění okolního vzduchu. Vyznačují se dlouhou životností, ale také větší... 2 Deskové radiátoryjsou naopak prostorově úspornější a také cenově dostupnější. 3 V koupelnách se často používají speciální koupelnové radiátory- tzv. žebříky, které mají jak estetické, tak praktické... More ...

Související příspěvky: