Jak použít pneumatiky na nápravě?

Obsah

Jak použít pneumatiky na nápravě?

Jak použít pneumatiky na nápravě?

Zde jsou základní pravidla: 1 Na téže nápravě smíme použít jen pneumatiky stejné konstrukce, rozměrů, dezénu a výrobce. 2 Na přední a zadní nápravě smíme použít jen pneumatiky stejných rozměrů, pokud velkých technický průkaz neuvádí alternativní rozměry pro přední či zadní nápravu. 3 Jestliže používáte na různých nápravách pneumatiky různých rychlostních kategorií a různých indexů nosnosti, dodržujeme rychlostní kategorii a index nosnosti předepsané výrobcem vozidla.

Jaké jsou pneumatiky pro nouzové dojetí?

U vozidel s pohonem všech 4 kol musí být všechny pneumatiky stejné (konstrukce, výrobce, dezén). Pro nouzové dojetí je určeno rezervní kolo. Jako plnohodnotná rezerva může sloužit, pokud je stejné konstrukce, rozměrů, značky a typu dezénu jako ostatní kola.

Jak použít rezervní pneumatiku na autě?

V takovémto případě ho můžete na autě nechat. Jako rezerva se může použít i pneumatika jakékoliv konstrukce s libovolným dezénem, ovšem pouze na dojetí do místa, kde se defekt opraví. Při použití dočasné rezervní pneumatiky jiné konstrukce nesmíte překročit rychlost 50 km/h.

Jak použít pneumatiky na svém voze?

Právní předpisy definují pravidla, kdy a jak můžete různé pneumatiky na svém voze použít. Pokud tato nařízení nedodržíte, ohrožujete bezpečnost silničního provozu a vystavujete se nebezpečí právního postihu. Při obouvání kol mohou nastat různé kombinace.

Související příspěvky: