Jaké jsou sladkovodní krevety?

Obsah

Jaké jsou sladkovodní krevety?

Jaké jsou sladkovodní krevety?

Ale všechny krevety jsou navzájem relativně klidné, nechají se jíst i mladíci. Sousedé musí být navzájem úměrní. Žlutá (citronová) krevety, nebo žluté krevety (jiné názvy - kanárka, žlutá perla) je malá sladkovodní krevety o velikosti 2,5-3 cm, je výsledkem výběru několika druhů.

Kde se objevují nové krevetky?

I u nás se konečně objevují importy nových barevně zajímavých krevetek a několika málo českým a slovenským chovatelům se daří je i množit. Mnozí akvaristé zatouží po krevetkách jako po doplňku akvária, buď proto, že je chtějí vyzkoušet jako biologickou zbraň proti řasám, nebo se jim prostě líbí.

Jak se zbavit krevet v akváriu?

Pokud v akváriu filtrujeme, musíme zabránit nasávání krevet do filtru - zvláště v případě, že se nám krevetky množí. Krevetkám může být nebezpečný i vzestup teploty ke 30 °C (u některých druhů a variet už nastává nebezpečí při teplotě 26 °C), což v létě bohužel není výjimečná situace.

Co se děje v akváriu s krevetkami?

V akváriu s krevetkami se zásadně vyhýbejte používání jakýchkoliv léčiv, dezinfekčních prostředků, chemikálií na odstranění řas nebo šneků apod. Pozor dejte také na dekoraci, aby neuvolňovala nějaké škodlivé látky. Sporné je také používání hnojiv, která vždy obsahují stopy mědi.

Související příspěvky: