Proč jsou krevety schopné najít skulinku nad akváriem?

Obsah

Proč jsou krevety schopné najít skulinku nad akváriem?

Proč jsou krevety schopné najít skulinku nad akváriem?

Krevety nemají žádné zvláštní nároky na zařízení akvária, můžeme na ně pohlížet jako na ryby - občas pravda trochu náročné. Musíme uhlídat hlavně jedno nebezpečí: tím je útěk mimo akvárium, který končívá nalezením smutné "sušenky". Krevetky jsou schopné najít sebemenší skulinku nad akváriem, takže kryt musí být OPRAVDU těsný.

Jaké jsou sladkovodní krevety?

Ale všechny krevety jsou navzájem relativně klidné, nechají se jíst i mladíci. Sousedé musí být navzájem úměrní. Žlutá (citronová) krevety, nebo žluté krevety (jiné názvy - kanárka, žlutá perla) je malá sladkovodní krevety o velikosti 2,5-3 cm, je výsledkem výběru několika druhů.

Kde se objevují nové krevetky?

I u nás se konečně objevují importy nových barevně zajímavých krevetek a několika málo českým a slovenským chovatelům se daří je i množit. Mnozí akvaristé zatouží po krevetkách jako po doplňku akvária, buď proto, že je chtějí vyzkoušet jako biologickou zbraň proti řasám, nebo se jim prostě líbí.

Jaké jsou řasy domácího rybníka?

Čisté a dobře udržované akvárium není jen krásou, ale také zárukou dlouhého a zdravého života svých obyvatel. Ale někdy, na rozdíl od snahy majitele a dokonce i práce high-tech zařízení, je domácí rybník pokryt zevnitř hnědým nebo tmavě zeleným květem, štětcem, třásněmi nebo nitěmi. To jsou řasy.

Související příspěvky: