Proč jsou borůvky zmiňovány?

Obsah

Proč jsou borůvky zmiňovány?

Proč jsou borůvky zmiňovány?

Borůvky jsou zmiňovány ve všech seznamech potravin příznivých pro naše zdraví a jak je vidět, není divu. To vše platí ale pouze pro plně zralé borůvky, pokud možno z nějakého dobrého zdroje. Pokud si je chcete sami nasbírat, nejvhodnější čas se naskýtá od června do srpna, na horách ještě v září.

Co jsou borůvky?

Borůvky patří mezi drobné bobulovité ovoce a jsou blízkým příbuzným brusinek a dalších drobných bobulovin. Jednotlivé kuličky mají zhruba 5 - 16 mm v průměru a na jednom konci mají zakrnělý kalich ve tvaru korunky. Borůvky dozrávají postupně a mění barvu ze zelené na fialovou až modrou.

Co jsou zahradní borůvky?

Naproti tomu zahradní borůvky (například Kanadská borůvka) jsou vyššího až keřovitého vzrůstu, jejich plody jsou větší, ale obsahují méně antioxidantů a živin. Borůvky patří mezi na živiny nejbohatší drobné bobuloviny. Vláknina: 4 gramy.

Co jsou borůvky proti rakovině?

Borůvky jsou nesmírně bohaté na antioxidanty, tedy látky, které nás chrání proti ničivým účinkům volných radikálů vyskytujících se v organismu. Zpomalují tím celkový proces stárnutí našich buněk, a také zabraňují vzniku některých druhů rakoviny.

Související příspěvky: