Co může být příčinou opadávání jehlic borovice?

Obsah

Co může být příčinou opadávání jehlic borovice?

Co může být příčinou opadávání jehlic borovice?

Co může být příčinou hnědnutí a opadávání jehlic borovice 1 extrémní sucho, 2 exhalace, 3 ozon, 4 posypové soli používané na blízké vozovky a chodníky, 5 nevyhovující výživa, 6 dřevokazné houby (např. vrstevník vrstevnatý), 7 některé houbové choroby jehlic (např. rzivosti), 8 škůdci (např. bejlomorkou borovou). More ...

Jak správně množit borovice?

Jak správně borovice množit 1 Prvním a nejdůležitějším krokem je výběr správné sazenice. Takové, které se bude ve vašem klimatu dařit. ... 2 Vyberte si, jakým způsobem a kde budete borovici pěstovat. Můžete použít sazenice v květináči nebo bez. ... 3 Kořeny zalívejte lehce. Ano, měly by být stále vlhké, ale ne ulité. Pokud jsou kořeny zapleteny do sebe, rozpleťte je, aby byly co nejvíce roztažené.

Jak se získává jehličí borovice?

Z jehličí borovic se dále získává olej, který se užívá jako přísada do koupele. Borovice mají hluboké kořeny, jsou odolné vůči silnému větru a na svých větvích tvoří úzké jehlice 2-22 cm dlouhé, které dle druhu vyrůstají po dvou až pěti svazcích. Barva jehlic je opět dána druhem, nejčastěji světle či tmavě zelená, nažloutlá či modrozelená.

Které borovice jsou světle zelené?

Tvoří dlouhé tmavě zelené jehlice. Mezi nejznámější druhy borovice černé patří Aurea se zlatožlutými jehlicemi, dále Fastigiata se světle zelenými jehlicemi a Globus, který svůj název získal podle tvaru nepravidelné koule. Jehlice má taktéž světle zelené. Množit borovice můžete buď ze semen, nebo z kvalitní rostliny, což je výrazně jednodušší.

Související příspěvky: