Jaké jsou houby na podzim?

Obsah

Jaké jsou houby na podzim?

Jaké jsou houby na podzim?

18.11.2020 - Jihočeský kraj, Písek Honza: „Blíží se mrazy, houby u nás skončí. Poslední sběry 16., 17. a dnes - viz foto v tomto pořadí. Rozloučil jsem se s klasickými houbami, budou brzy zimní. Byl to na houby krásný podzim!” Hřiby: Minimální růst, Lupenaté: Minimální růst, Ostatní druhy: Průměrný růst

Kdo jsou houby?

Houby (Fungi, dříve Mycophyta) představují velkou skupinu živých organismů dříve řazenou k rostlinám, později Robertem Whittakerem vyčleněnou jako samostatnou říši a v současné době klasifikovanou spolu s např. živočichy jako součást superskupiny Obazoa a kladu Opisthokonta.

Proč jsou houby jednobuněčné?

Houby jsou jednobuněčné i mnohobuněčné organismy. Z buněčných organel nejsou v cytoplazmě přítomny chloroplasty, proto si nejsou schopny vytvářet organické látky. Základní stavební jednotkou je houbové vlákno (hyfa), které se může rozlišit v podhoubí (mycelium) a v plodnici.

Jak se rozmnožují houby?

Houby se rozmnožují buď vegetativně (rozpadem vlákna mycelia), nebo nepohlavními či pohlavními výtrusy. Věda zabývající se houbami se nazývá mykologie.

Související příspěvky: