Co je zánět tlustého střeva?

Obsah

Co je zánět tlustého střeva?

Co je zánět tlustého střeva?

Zánět tlustého střeva neboli ulcerózní kolitida je závažné autoimunitní onemocnění charakteristické tvorbou vředů, které postihuje sliznici tlustého střeva v různých částech. Nejzávažnější formou tohoto onemocnění je pankolitida (postižení celého tračníku - nejdelší části tlustého střeva). Naproti tomu nejméně

Jak je dlouhé tlusté střevo?

Jak je dlouhé tlusté střevo? Tlusté střevo má délku asi 1,5 metru a průměr asi 6 cm. V tlustém střevu se absorbuje většina vody z výkalů, čím se stávají hustější a vzniká stolice. Jakmile vstoupí stolice do konečníku, nervová zakončení, která se nacházejí v této oblasti, vyvolávají nutkání na vyprázdnění. Tlusté střevo je poslední a zároveň nejširší částí trávicího traktu. Můžeme ho rozdělit na tři hlavní části:

Jak vyšetřit zánět střeva?

Diagnostika. Při podezření na zánět tlustého střeva vás lékař pošle na vyšetření: vyšetření stolice, vyšetření krve, kolonoskopie - lékař prohlédne celé tlusté střevo endoskopem, který se zavádí přes konečník, RTG nebo CT břicha.

Které jsou nejčastější změny tlustého střeva?

Mezi nejčastější změny tlustého střeva patří: 1 Zánět tlustého střeva, 2 polypy tlustého střeva, 3 divertikulitida (vyklenutí, zánět stěny tlustého střeva) 4 rakovina tlustého střeva .

Související příspěvky: