Proč jsou plynová kamna na propan butan?

Obsah

Proč jsou plynová kamna na propan butan?

Proč jsou plynová kamna na propan butan?

Plynová kamna ohřívají vzduch spalováním hořlavých plynů hořákem, který je umístěn v tělese kamen. Studený vzduch proudí mezi stěnami kovového oplechování hořáku, zde se ohřeje a stoupá do okolního prostoru. Plynová kamna na propan butan.

Co je hořlavý plyn pro plynová kamna?

Jako hořlavý plyn pro plynová kamna se nejčastěji využívá propan butan, nověji označovaný LPG. Jde o směs plynů, která má výbornou výhřevnost a zároveň se dá dobře skladovat. Plynové topidlo na propan butan má většinou ve svém tělese prostor pro uložení pěti nebo desetilitrové lahve s tímto plynem.

Jaká je kombinovaná kamna na plyn?

Kombinovaná kamna na plyn – propan butan i elektřina. Plynová kamna na propan butan mohou být kombinována s elektrickým infračerveným topidlem. Dosahují vyššího topného výkonu díky elektrickému topidlu a také díky elektrickému ventilátoru, který zrychluje proudění vzduchu přes plynová kamna.

Jaké jsou výkony plynových kamn na Pb?

Běžná mobilní plynová topidla mají většinou regulovatelný výkon v úrovních 1,5 kW, 2,8 kW a 4,2 kW. Spotřeba plynu. Spotřeba se udává v kilogramech na hodinu (kg/h). Plynová kamna na PB s topným výkonem 4,2 kW mají průměrnou spotřebu plynu 0,30–0,36 kg/h. Další tipy pro správný výběr.

Související příspěvky: