Je pravda, že pistole jsou mnohem vybíravější co do střeliva?

Obsah

Je pravda, že pistole jsou mnohem vybíravější co do střeliva?

Je pravda, že pistole jsou mnohem vybíravější co do střeliva?

Je ovšem pravda, že pistole jsou, na rozdíl od revolverů, mnohem vybíravější co do střeliva. S trochou nadsázky lze říci, že co se vleze do komory válce revolveru, to z něj vystřelí. Různé brokové, gumové, poplašné a já nevím jaké střely nemají při použití v revolveru žádné problémy.

Co je Revolver?

Klikněte pro přechod na stránku…: Revolver je zastaralá koncepce, kterou žádná armáda nebo další ozbrojené sbory snad vyjma latinské ameriky nepoužívají. Pokud uvažuješ o revolveru, měl by jsi být schopný zdůvodnít, proč ti tyto nedostatky revolverů nevadí:

Proč je Revolver nespolehlivý?

Neplánuji se míchat do žádného válečného konfliktu a při sebeobraně si myslím, že člověku dříve dojde čas než střelivo. a hlavně prostě se mi líbí víc revolver... Nikdo netvrdí, že je revolver nespolehlivý.

Jak se setkáme s revolverem na nošení?

Zapomeneme-li na westernové krasavce a budeme-li se bavit o revolverech na nošení, setkáme se v zásadě jen se dvěma typy spoušťových mechanismů, které jsou si navíc podobné - SA/DA a DAO (bez možnosti ručního předepnutí kohoutu). Stran doplňků bývá trh poněkud skoupý.

Související příspěvky: