Kdy vysazujeme tulipány?

Obsah

Kdy vysazujeme tulipány?

Kdy vysazujeme tulipány?

Tulipány jsou mrazuvzdorné, dobře se jim daří na slunném stanovišti, na půdu nemají zvláštní nároky, potřebují jen, aby byla dostatečně propustná. Tulipány vysazujeme od konce září do konce října.

Jaká je délka výsadby tulipánů?

Hloubka a vzdálenost výsadby tulipánů 1 Hloubka jamky by při výsadbě tulipánů měla trojnásobně převyšovat výšku cibule. Hloubku výsadby měříme od špičky cibule k povrchu země. ... 2 Podle odrůdy, velikosti a druhu půdy cibule tulipánů vysazujeme 8–15 cm hluboko a přibližně 10–20 cm od sebe. Vzdálenost jednotlivých cibulí uvnitř skupiny odpovídá přibližně dvoj až trojnásobku jejich šířky. 3 Drobnější cibule vytřídíme a necháme zesílit mimo hlavní záhon.

Jak vysazovat tulipány?

Tulipány vysazujeme od konce září do konce října. Cibule o průměru 2,5–3 cm sázíme do středně těžké až lehčí půdy s neutrální reakcí, na stanoviště nejméně 14 dní předem hluboko zryté a vyhnojené dobře rozleželým kompostem a Cereritem.

Kdo je zástupcem tulipánu?

Zástupci 1 tulipán Greigův ( Tulipa greigii) 2 tulipán Kaufmannův ( Tulipa kaufmannii) 3 tulipán planý ( Tulipa sylvestris ), syn. tulipán lesní 4 tulipán pozdní ( Tulipa tarda) 5 tulipán turkestánský ( Tulipa turkestanica) 6 tulipán zahradní ( Tulipa × gesneriana) More ...

Související příspěvky: