Co jsou účinky banánu na zdraví?

Obsah

Co jsou účinky banánu na zdraví?

Co jsou účinky banánu na zdraví?

Účinky banánu na zdraví 1 Vitamín B a tryptofan uvolňují v těle serotonin, snižují stres a nervozitu. Serotonin zajišťuje dobrou náladu – působí... 2 Banán odstraňuje i nespavost, tedy upravuje poruchy spánku 3 Další výhody banánů jsou, že zvyšují koncentraci, proto během práce, školy či učení určitě snězte alespoň jeden banán 4 Podporuje imunitní systém, takže během zimních,... More ...

Co obsahuje banán na denní dávky?

Banány obsahují velké množství vlákniny a také řadu antioxidantů. Jeden středně velký banán (118 gramů) dále obsahuje (1, 2, 3): Draslík: 9% doporučené denní dávky. Vitamin B6: 33% doporučené denní dávky.

Jak působí banány na naše zdraví?

A jak působí na naše zdraví? Banány jsou nejen chutné, ale hlavně velmi zdravé. Obsahují celou řadu důležitých vitamínů a živin a kladně ovlivňují trávení, zdraví srdce a hubnutí. Kromě vysokého obsahu živin jsou také velmi vhodnou potravinou ke svačině.

Co jsou léčivé účinky banánů?

Pojďme se společně podívat na 11 léčivých účinků banánů, které byly potvrzeny vědeckým výzkumem. Banány patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě. Pochází z jihovýchodní Asie a pěstují se v mnoha teplejších oblastech světa. Existuje celá řada různých druhů banánů, které se vzájemně liší barvou, velikostí i tvarem.

Související příspěvky: