Jaký je výpočet tlakové nádoby domácí vodárny?

Obsah

Jaký je výpočet tlakové nádoby domácí vodárny?

Jaký je výpočet tlakové nádoby domácí vodárny?

Výpočet velikosti tlakové nádoby domácí vodárny ovládané pomocí tlakového spínače Zapínací tlak tlakového spínače: p1 [bar] Vypínací tlak tlakového spínače: p2 [bar] Výkon čerpadla: Q [m 3 /hod] Odběr vody: Qd [m 3 /hod] Max. počet zapnutí čerpadla za hodinu: n [-] 6 more rows ...

Jaký je tlak použitých čerpadel na zahradu?

Spousta starších typů vodáren pracovala s tlakem okolo 2,0 až 3,5 baru a celá řada domácností je s tímto tlakem spokojena. A nám se tento solidní tlak poztrácel jen díky tomu, že rozdíl v průtoku použitých čerpadel činí něco málo přes 50 l/min (takový průtok zcela běžně vyžaduje automatická závlaha pro menší zahradu).

Jak snížit tlak na čerpadlo "B"?

Pokud na čerpadlo „B“ použijeme potrubí ze stejného materiálu a ve stejném tlakovém provedení (síla stěny), ale zvolíme dimenzi DN 40 (40x3,7 mm) klesne tlaková ztráta z 3,88 barů na pouhých 1,28 baru. Tímto jednoduchým postupem snížíme tlakovou ztrátu o 2,6 baru!

Jaký je výpočet tlakové ztráty?

Z výše uvedeného tedy určitě zcela jasně vyplývá, že výpočet tlakové ztráty není jen tak a určitě stojí za to výběr čerpadla a potrubí konzultovat s odborníky. Tento malý příklad nám také ukázal, že pro řadu aplikací je nesmírně důležité zvolit odpovídající dimenzi potrubí.

Související příspěvky: