Jaká je teplota filtrujících krevet?

Obsah

Jaká je teplota filtrujících krevet?

Jaká je teplota filtrujících krevet?

Optimální teplota se pohybuje mezi 22 -24 °C pro menší řasožravé druhy, filtrující krevetky se zase cítí lépe při teplotě 25-27 °C. Vesměs všechny druhy krevet pořebují dostatečně prokysličenou vodu - vyhovuje jim přiměřeně proudící voda, filtrující krevety milují silnější proud.

Jak jíst krevety?

3 Jak jíst krevety. Krevety konzumujeme podle toho, jak jsme si je připravili nebo podle toho, jaký pokrm jsme si z nich objednali. V rizotu nebo salátech, v kung pao anebo v polévce máme krevety již tak, se jedí, Tedy je jen nabereme na lžíci či příbor a jíme. Jiné je to s krevetami, kterým byly ponechány ocásky.

Jaký je chov krevetek?

Nejlepší je chov ve skupinách, krevetky se rády shlukují. Pozor na mezidruhové křížení s některými druhy neocaridin, potomci ztratí červenou barvu a vrátí se zpět k přírodnímu zbarvení. Barevná varieta této krevetky jak již vyplývá z jejího názvu je červená.

Jak se zbavit krevet v akváriu?

Pokud v akváriu filtrujeme, musíme zabránit nasávání krevet do filtru - zvláště v případě, že se nám krevetky množí. Krevetkám může být nebezpečný i vzestup teploty ke 30 °C (u některých druhů a variet už nastává nebezpečí při teplotě 26 °C), což v létě bohužel není výjimečná situace.

Související příspěvky: