Jak připravit chladicí okruh pro auto?

Obsah

Jak připravit chladicí okruh pro auto?

Jak připravit chladicí okruh pro auto?

Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů. V tento moment začne chladicí okruh silně tlakovat a voda chlazení se zakalí, jelikož se začne rozpouštět vodní kámen. S menšími přestávkami projíždějte auto půl dne.

Jak vyčistit chladič?

Jak vyčistit chladič 1 Chladič 2 Čerpadlo chladící kapaliny 3 Termostat 4 Elektrický poháněný ventilátor 5 Chladící kapalina 6 Hadice a vyrovnávací nádobka More ...

Jak připravit chladicí okruh pro chlazení?

Poté vyndejte z auta termostat a otevřeno naplno kohout topení. Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů. V tento moment začne chladicí okruh silně tlakovat a voda chlazení se zakalí, jelikož se začne rozpouštět vodní kámen.

Jak vyčistit chladicí kapalinu?

Jednou za čas je vhodné nechat chladicí systém zkontrolovat, popřípadě vyčistit a dolít chladící kapalinu. Někteří lidé tento proces nechají na servisu, jiní si jej raději vyčistí sami. Pro tento účel si můžete zakoupit speciální přípravek určený přímo pro čištění chladicí kapaliny.

Související příspěvky: