Co je potřeba do červeného vína?

Obsah

Co je potřeba do červeného vína?

Co je potřeba do červeného vína?

Co je potřeba 1 1 l červeného vína 2 200 ml vody 3 6 lžic krupicového cukru 4 1 větší kousek skořicové kůry 5 1 lžička hřebíčků – cca 5 ks 6 1 hvězdička badyánu 7 1 citron (případně sušená citronová kůra) More ...

Jak naservírovat sklenici na víno?

Jestli vám v podniku naservírují až podezřele vychlazenou sklenici na víno, určitě si stojí za to počkat, až víno trochu nabyde pokojové teploty, a teprve pak se vyplatí ochutnávat. Chuť vína se uvolní a vy pak popřípadě můžete odhalit jeho skryté vady.

Jak poznáte zkažené víno?

Zkažené víno poznáte většinou už po jeho otevření.. Voní po zatuchlině, hořce a hrubě. Jeho zápach připomíná vlhké, zatuchlé ponožky. Většinou se tohle pozná ihned po otevření vína, ale i tak pro ujištění vždy víno nechte chvíli po otevření "dýchat" před nalitím do příslušných sklenic.

Jak zjistit vadné víno od dobrého?

Rozpoznat vadné víno od dobrého není tak složité, jak se na první pohled zdá. Každý jsme se v této situaci již několikrát ocitli. Chceme udělat dobrý dojem na rodinu svého protějšku nebo známé, o kterých jste slyšeli, že se víně vyznají. Koupíme proto to nejdražší víno, co supermarket nebo vinařsví nabízejí.

Související příspěvky: