Jaké nápoje použít při snižování teploty?

Obsah

Jaké nápoje použít při snižování teploty?

Jaké nápoje použít při snižování teploty?

Při snižování teploty hodně pijte. Optimální jsou vlažné nápoje (tedy ne horké, ale ani ledové), nejlépe formou bylinkových čajů – lipového, bezinkového, šípkového nebo sirupů – rakytníkového, trnkového. Nevadí med ani citron. Jaké tablety vybrat. Ohledně srážení teploty nepanuje všeobecná shoda.

Jak je to normální tělesná teplota?

Asi každý z nás má jako normální tělesnou teplotu zažitý údaj 37 °C. Tvrdila nám to máma i babička a zažívali jsme to odjakživa také u lékaře. Ten údaj je ale starý skoro dvě století. Ukazuje se, že naše těla spíše chladnou a teplota se nám mírně snižuje. Jak je to možné?

Jaká byla průměrná tělesná teplota mužů?

Celkově vědci použili 677 423 naměřených údajů o teplotách pacientů a ukázalo se, že během dvou staletí mužům klesla průměrná tělesná teplota na 36,6 °C proti 37,16 °C. Nabízí se sice vysvětlení, že naměřené hodnoty byly prostě jen chybné, ale i to vědci vzhledem k více než půlmilionu měření vylučují.

Kde je tělesná teplota v současné populaci?

Dnes už je přesněji určená na 36,8 °C a nejnovější výzkum ukazuje, že je možná ještě nižší. Nejzajímavější na tom ale je, že poměrně rychle klesla. O poklesu tělesné teploty v současné populaci mluví nová studie vědců a lékařů Stanfordovy univerzity v USA.

Související příspěvky: