Co je tělesná teplota bílé krvinky?

Obsah

Co je tělesná teplota bílé krvinky?

Co je tělesná teplota bílé krvinky?

Teplota je odpovědí organismu na stav dějící se v našem těle. To znamená, že bílé krvinky jsou v pohotovosti a úspěšně či neúspěšně bojují proti virům a bacilům. Normální tělesná teplota zdravého člověka je přímo závislá na prostředí, v němž je přítomen, obvykle se však pohybuje od 36-37 stupňů Celsia.

Jak je to normální tělesná teplota?

Asi každý z nás má jako normální tělesnou teplotu zažitý údaj 37 °C. Tvrdila nám to máma i babička a zažívali jsme to odjakživa také u lékaře. Ten údaj je ale starý skoro dvě století. Ukazuje se, že naše těla spíše chladnou a teplota se nám mírně snižuje. Jak je to možné?

Co je relativně stálá tělesná teplota?

Relativně stálá tělesná teplota je nutná pro normální činnost metabolismu a průběh enzymatických reakcí. Tělesná teplota je dána výsledkem mezi příjmem, produkcí a výdejem tepla. Rovnováhu mezi těmito ději zajišťuje termoregulace. Termoregulace lidského těla je založena na principu záporné zpětné vazby či homeostáze.

Jaká byla průměrná tělesná teplota mužů?

Celkově vědci použili 677 423 naměřených údajů o teplotách pacientů a ukázalo se, že během dvou staletí mužům klesla průměrná tělesná teplota na 36,6 °C proti 37,16 °C. Nabízí se sice vysvětlení, že naměřené hodnoty byly prostě jen chybné, ale i to vědci vzhledem k více než půlmilionu měření vylučují.

Související příspěvky: