Jak čistit a filtrovat vodu?

Obsah

Jak čistit a filtrovat vodu?

Jak čistit a filtrovat vodu?

Možností jak vodu čistit a filtrovat je mnoho a bohužel, terminologie okolo rozhodně není standardizovaná. Mrkneme tedy na základní postupy, podíváme se, co může způsobit pití neošetřené vody a nakonec si zateoretizujeme.

Jaké jsou výhody filtrování vody?

Filtrování vody také zajišťuje lepší chuť vody a její okamžitou pitelnost, na rozdíl od chemického čištění, které chuť negativně ovlivní a může trvat hodiny, než je voda bezpečná k pití. Filtry také odstraňují z vody nečistoty jako je hlína či písek. Čištění vody učiní vodu bezpečnou pomocí deaktivace veškerých škodlivých patogenů i virů.

Co je filtrace vody?

Filtrace vody je eliminování malých fyzických částic a některých bakterií pomocí kupříkladu látky či nějakého typu síta, skrze které voda proudí. Čištění vody je chemický či UV proces likvidace bakterií a jiných nebezpečných činidel. Chemikálie (či teplo) prakticky zlikvidují vše (nebo téměř vše) špatné ve vodě, takže je pak bezpečná na pití.

Co je rozdíl mezi filtrací a čištěním vody?

Když už dojde na hledání vody, chce to vědět rozdíl mezi filtrací a čištěním. Ačkoli to zní jako činnost s podobným výsledkem, není tomu tak. Filtrace vody je eliminování malých fyzických částic a některých bakterií pomocí kupříkladu látky či nějakého typu síta, skrze které voda proudí.

Související příspěvky: