Jaké jsou účinky jablečného octa?

Obsah

Jaké jsou účinky jablečného octa?

Jaké jsou účinky jablečného octa?

Pravidelné užívání jablečného octa má následující účinky na lidský organismus: 1 ředí krev 2 napomáhá dobrému trávení a podporuje štěpení tuků – to z něj dělá vhodný doplněk na hubnutí 3 má vliv na pročištění organismu od zplodin způsobených nevhodnou stravou 4 ničí hnilobné bakterie ve střevech 5 čistí ledviny 6 pomáhá při chronické únavě 7 léčí infekce dutin, bolesti hlavy, bolesti v... More ...

Co obsahuje jablečný ocet?

Poté do vzniklé směsi přidáme baktérie, které alkohol přemění na kyselinu octovou ( 1 ). Jablečný ocet obsahuje zhruba 5 – 6 % kyseliny octové.

Může jablečný ocet snížit chuť k jídlu?

Shrnutí: Jablečný ocet na jedné straně může pomoci snížit chuť k jídlu, ale může také vyvolat nevolnost, zejména pokud je konzumován jako součást nápojů s nepříjemnou chutí. Nemáme žádné klinické studie, které by zkoumaly vliv jablečného octa na hladinu draslíku v krvi a na zdraví kostí.

Může konzumace jablečného octa způsobit nežádoucí účinky?

Bohužel se ukazuje, že konzumace jablečného octa může vést i k řadě nepříjemných nežádoucích účinků a reakcí (rozdíl mezi nežádoucími účinky a reakcemi spočívá v tom, že nežádoucí účinky známe a jejich výskyt je dobře zdokumentován, zatímco nežádoucí reakce představují nově vzniklé nežádoucí účinky, o kterých jsme dosud neměli ani tušení).

Související příspěvky: