Kdo byl první žena na vrcholu Everestu?

Obsah

Kdo byl první žena na vrcholu Everestu?

Kdo byl první žena na vrcholu Everestu?

Jako první stanul na vrcholu Mount Everestu 29. května 1953 Novozélanďan Edmund Hillary a nepálský Šerpa Tenzing Norgay. První žena na vrcholu [ editovat | editovat zdroj ] První ženou na Everestu byla Japonka Džunko Tabei dne 16. května 1975 po výstupu klasickou jižní cestou.

Kde dokončili výstup na Mount Everest?

Dne 29. května 1953 dokončili Edmund Hillary a Tenzing Norgay první potvrzený výstup na Mount Everest, který se nachází 8844 metrů nad mořem. Ačkoliv oba horolezci strávili na vrcholku jen 15 minut, podařilo se jim vyfotit několik fotografií a sníst pár mátových koláčků, které byly ranou verzí dnešních energetických tyčinek.

Jak strávili horolezci na Mount Everestu?

Ačkoliv oba horolezci strávili na vrcholku jen 15 minut, podařilo se jim vyfotit několik fotografií a sníst pár mátových koláčků, které byly ranou verzí dnešních energetických tyčinek. Od té doby se na Mount Everestu odehrálo mnoho zajímavých příběhů a zjistilo se o něm mnoho zajímavých faktů.

Kdy došlo k nejsmrtelnějšímu dni na Mount Everest?

K asi nejsmrtelnějšímu dni na Mount Everest došlo v květnu 1996, kdy zahynulo 8 lidí při bouři. Ani tato událost, kterou proslavil ve své knize "Peklo blízko nebe" Jon Krakauer, nezabránila přílivu lidí ochotných utratit desítky tisíc dolarů za šanci zkrotit nejvyšší horu Země.

Související příspěvky: