Jaké jsou barvy rostliny calathey?

Obsah

Jaké jsou barvy rostliny calathey?

Jaké jsou barvy rostliny calathey?

Je mnoho druhů calathey, liší se vzorováním listů, některé jsou bílé, jiné žluté, některé až do růžova, přičemž listy jsou úzké, zelené a zvlněné. Při pěstování calathey je nejdůležitější zvýšená vlhkost vzduchu a půdy, proto nezapomínejte rostlinu častěji rosit.

Kdy se rostlina zničit může?

Patří k nejodolnějším pokojovým rostlinám, snáší stín i plné slunce, sucho i pravidelnou zálivku. Zničit ji může jen trvalé přemokření při nízkých teplotách v době vegetačního klidu, pak dochází k hnilobě kořenů. Nejideálnějším stanovištěm pro pěstování téhle rostliny původem z Číny je stinné a klidné místo.

Které jsou tropické rostliny?

Možná jste nečekali, že v seznamu květin, které nepotřebují tolik světla, najdete i i tropické rostliny. Bromélie jsou však jiné. Jejich květenství je velmi dekorativní, rostliny mají zbarvené listeny, bubnovité hůlky, košťátka na silných barevných stoncích nebo květy ve tvaru kopí a meče. Rostliny nemají rády přímé slunce, ale ani tmu.

Které rostliny potřebujete teplo?

Rostliny nemají rády přímé slunce, ale ani tmu. Světlé místo z dosahu slunečních paprsků je ideální. Kromě toho rostlina potřebuje teplo, teplota v místnosti nesmí klesnout pod 18 stupňů. Mezi bromélie patří i ananas. Pokud často zapomínáte své rostliny zalévat, zvolte jednu z těch, které nepotřebují skoro žádnou péči.

Související příspěvky: