Kdy použít postřik na plevel?

Obsah

Kdy použít postřik na plevel?

Kdy použít postřik na plevel?

Kdy použít postřik na plevel? Dvouděložné vytrvalé plevele jsou bohužel často velmi odolné, možná si tak přece jen budete muset vzít na pomoc herbicidy. Většina přípravků je ve formě postřiku nebo pěny, existují ale i přípravky granulované.

Proč je plevel v trávníku nežádoucí?

Přítomnost pampelišky, jitrocele, sedmikrásek, jetele, řebříčku a celé řady dalších rostlin je v dokonalém trávníku nežádoucí. Zjistili jsme proto, co na plevel v trávníku platí a jak s ním účinně bojovat. Řada majitelů trávníků mi teď dá za pravdu.

Jaké jsou druhy plevelů v našich zahradách?

Nejčastějšími druhy plevelů v našich zahradách jsou z jednoletých rostlin lebedy, kokošky, svízele, rozrazily, merlíky, hluchavky, ptačinec, penízek a další, z vytrvalých pak pampeliška, jetel, jitrocel, řebříček, bršlice, mochna, šťovík, sedmikráska, pýr a pcháč. Jak na údržbu trávníku v horkém létě?

Jak použít plevel na schodiště nebo terasu?

Na plevel v rozích schodiště nebo terasy, jsou krátké. Tento domácí přípravek je levný, netoxický a vysoce účinný. Před časem jsem zkoušela namíchat domácí pleveložrout a slíbila jsem recept vložit. Jako u všech postřiků platí,že nestříkáme těsně před deštěm ! Já jsem stříkala trávu pod plotem a plevel ve spárách chodníkové dlažby.

Související příspěvky: