Co jsou dlouhodobá hnojiva na trávníku?

Obsah

Co jsou dlouhodobá hnojiva na trávníku?

Co jsou dlouhodobá hnojiva na trávníku?

Dlouhodobá hnojiva: 1 doporučený interval hnojení: 2x–3x za sezonu; 2 jsou speciálně vyvinutá pro travnaté plochy; 3 mají přesně vyvážený obsah živin (N, K, P a Mg); 4 představují minimální nebezpečí spálení trávníku.

Jak se hnojit trávník?

Trávník by se měl hnojit několikrát za rok. Na jaře převažuje potřeba dusíku, na podzim naopak draslíku, zatímco v létě se nejlépe uplatní hnojivo s vyváženým poměrem těchto složek. Hnojiva podle typu a složení. Hnojiva lze základním způsobem rozdělit na syntetická a přírodní. Rozdíl je celkem jasný.

Jak použít granulované hnojivo na trávník?

Použijte plné granulované hnojivo typu NPK nebo trávníkové s dlouhodobým účinkem. Při použití NPK hnojiv dávejte pozor na to, aby plocha nebyla suchá, jinak můžete trávník velmi snadno popálit. Nejlepší je, když jej po provzdušnění necháte týden v klidu a přihnojíte po prvním dešti, kdy je půda nasáklá vodou.

Co vyčíst z obalu trávníkového hnojiva?

Co vyčíst z obalu trávníkového hnojiva? Existují stovky druhů hnojiv a pro standardního spotřebitele jsou vesměs univerzální, takže výběru se nemusíte bát: Chybu neuděláte. Zkontrolujte ale pro jistotu, že výrobce zaručuje zdravotní nezávadnost a bezpečnost pro zdraví lidí i zvířat.

Související příspěvky: