Jak pěstovat česnek doma?

Obsah

Jak pěstovat česnek doma?

Jak pěstovat česnek doma?

Pokud se ho ale rozhodnete pěstovat doma na parapetu, můžete ho pěstovat celoročně a zajistíte si tak pravidelný přísun tohoto přírodního antibiotika. Mít doma po ruce česnek se vždycky vyplatí. Jednak v kuchyni k ochucení pokrmů a jednak jako přírodní lék na řadu nemocí.

Proč pěstování česneku?

Pěstování česneku 1 Příprava pozemku. Předplodiny by neměly být stejné čeledi jako česnek. Nevhodnou předplodinou je tedy cibule, pór,... 2 Výběr odrůd. V našem sortimentu jsou odrůdy velmi rané, polorané i pozdní. Nejranější odrůdou v českém sortimentu je... 3 Sadbový materiál. Originální kvalitní sadbový česnek lze nakoupit například v zahrádkářských potřebách nebo i v našem... More ...

Kde pěstovat česnek na parapetu?

Umí výborně odstranit připáleniny, skvrny od rzi nebo vyleštit stříbro Na zahradě se česnek obvykle sadí na konci podzimu nebo pak na jaře. Pokud se ho ale rozhodnete pěstovat doma na parapetu, můžete ho pěstovat celoročně a zajistíte si tak pravidelný přísun tohoto přírodního antibiotika. Mít doma po ruce česnek se vždycky vyplatí.

Jak pěstovat česnek na okně?

Vypěstovat si ho na okně v truhlíku, květináči nebo třeba ve staré plechovce zvládne snad úplně každý. Pokud se rozhodnete pro domácí pěstování česneku, budete potřebovat jen tři věci - palice česneku, zeminu a nádobu na pěstování. Nádoba by měla být alespoň dva centimetry hluboká, ale je lepší zvolit prostornější.

Související příspěvky: