Co je syrová mrkev na zácpu?

Obsah

Co je syrová mrkev na zácpu?

Co je syrová mrkev na zácpu?

Syrová mrkev na zácpu, vařená na průjem Zácpy provokují vznik hemoroidů a mohou stát u vzniku rakoviny střeva. Buněčné stěny mrkve jsou tuhé a nerozpustná mrkvová vláknina silně omezuje možnost vzniku zácpy. Na druhou stranu dobře povařené mrkvové pyré dokáže zastavit i úporný silný průjem a léčí střevní katary.

Co jsou účinky mrkve na zdraví?

Účinky mrkve na zdraví 1 Účinně podporuje obranyschopnost, prevence civilizačních chorob 2 Chrání před volnými radikály, prevence vzniku rakoviny 3 Antiseptické a také detoxikační účinky 4 Podporuje trávení a pravidelné vyprazdňování 5 Odstraňuje, eliminuje plynatost, bolesti břicha 6 Posiluje a pročišťuje srdečně-cévní systém 7 Prevence před kardiovaskulárními onemocněními (infarkt,... More ...

Co je mrkev pro oči?

Mrkev pro oči i imunitu Mrkev je bohatá na betakaroten, prekurzor vitamínu A, který vyživuje sítnici. Podílí se tak na kvalitním vnímání zrakového vjemu na sítnici. Pomáhá rovněž při šerosleposti, někdy označované jako „kuřecí slepota“ – neschopnosti oka přizpůsobit se šeru nebo tmě, přestože denní vidění je ostré.

Související příspěvky: