Jak se objevuje pachuť v ústech?

Obsah

Jak se objevuje pachuť v ústech?

Jak se objevuje pachuť v ústech?

Často se také pachuť v ústech objevuje u kuřáků a alkoholiků. Pokud ale k pachuti dochází bez evidentního důvodu, může se jednat o vážnější skrytý problém. Pachuť železa v ústech je často vedlejším účinkem při užívání multivitaminových preparátů, zejména potravních doplňků se železem.

Může to být kovová pachuť v ústech?

Znepokojující může být kovová pachuť v ústech, zejména pokud se u vás objevuje bez ohledu na to, co jste jedli. Právě kovová chuť může poukazovat na problém s ledvinami. Při špatně fungujících ledvinách stoupá hladina močoviny a s ní související čpavkové výpary stojí za páchnoucím dechem.

Může být pachuť v ústech známkou vážné nemoci?

Pachuť v ústech může být známkou vážné nemoci 1 Příliš mnoho vitamínů. Pachuť železa v ústech je často vedlejším účinkem při užívání multivitaminových preparátů,... 2 Kovová pachuť. Znepokojující může být kovová pachuť v ústech, zejména pokud se u vás objevuje bez ohledu na to, co jste... 3 Hořká chuť. Při hořkých pocitech může být problém v játrech. Ta uvolňují žluč, která... More ...

Můžete cítit hořkou chuť v ústech?

Jakmile játra uvolňují větší množství žluči, můžete cítit hořkou chuť v ústech. Podobné pocity můžete mít i při pročišťování organismu bylinkovými čaji. Když tato nepříjemná chuť převládá dlouhodobě, může se jednat o příznak žaludečních problémů i onemocnění jater. Malé množství slin je často přičítáno dehydrataci, konzumaci alkoholu a kouření.

Související příspěvky: