Co jsou svaté místa v Saudské Arábii?

Obsah

Co jsou svaté místa v Saudské Arábii?

Co jsou svaté místa v Saudské Arábii?

Zajímavá místa a památky v Saudské Arábii 1 Mekka. Mekka je svatým místem a jedním z pěti pilířů islámu. Dominantou města je obrovská mešita Al-Masjid Al-Haram... 2 Medina. Dalším ze svatých míst je pro muslimy město Medina. Ta je s více než 1,3 miliony obyvatel čtvrtým největším... 3 Jeddah. Město Jeddah, které je česky nazýváno také Džidda, se nachází v blízkosti svatých... More ...

Kdo je Saudská Arábie?

Saudská Arábie je Islámskou teokratickou monarchíi, kde je státním náboženstvím sunitský islám - tzn. její ústavou je Korán a činy/výroky proroka Mohameda, resp. právo Šaría. Ostatní náboženství se mohou praktikovat neveřejně a omezeně, stejně tak jiné odnože islámu, jako šiítský islám, který zde praktikuje cca 10-15% obyvatel.

Kdo je král Saudské Arábii?

V Saudské Arábii nejsou volby a ministři vlády jsou jmenováni králem. Jedním z ministerstev je Ministerstvo pro islámské záležitostí, nadace a "zavolání a pokyny", které financuje výstavbu a údržbu cca 75 tisíc sunitských mešit a jejího personálu, přičemž šiítské mešity státem financovány nejsou.

Kde je Saúdská Arábie příklad náboženského apartheidu?

Svědectví před výborem pro lidská práva kongresu USA z 4.6.2002, kde ředitel Saudského Institutu Ali Al-Ahmed uvedl: "Saúdská Arábie je do očí bijící příklad náboženského apartheidu.

Související příspěvky: