Jak je krásná rostlina v domácnostech?

Obsah

Jak je krásná rostlina v domácnostech?

Jak je krásná rostlina v domácnostech?

Rostlina je krásná, a tak se v českých domácnostech a kancelářích hojně objevuje. Listy jsou široké a mají barevný vzor. Pro rostlinu je nejlepší filtrované světlo, mezi ní a slucem by měla být nějaká bariéra, a to zejména na jaře a v létě, kdy rostlina nasazuje na nové listy.

Které rostliny potřebujete teplo?

Rostliny nemají rády přímé slunce, ale ani tmu. Světlé místo z dosahu slunečních paprsků je ideální. Kromě toho rostlina potřebuje teplo, teplota v místnosti nesmí klesnout pod 18 stupňů. Mezi bromélie patří i ananas. Pokud často zapomínáte své rostliny zalévat, zvolte jednu z těch, které nepotřebují skoro žádnou péči.

Kdy se rostlina zničit může?

Patří k nejodolnějším pokojovým rostlinám, snáší stín i plné slunce, sucho i pravidelnou zálivku. Zničit ji může jen trvalé přemokření při nízkých teplotách v době vegetačního klidu, pak dochází k hnilobě kořenů. Nejideálnějším stanovištěm pro pěstování téhle rostliny původem z Číny je stinné a klidné místo.

Proč je rostlina vhodná pro začátečníky?

Je tedy zvyklá na světlo, nikoliv však na přímé slunce. A přesně takové stanoviště potřebuje i u vás doma, sluneční paprsky ji naopak poškodí. Přizpůsobivost této rostliny ji dělá obzvlášť populární. Snadno se množí, snáší téměř jakékoliv zacházení, a je tedy vhodná pro začátečníky.

Související příspěvky: