Kde pěstovat jahody?

Obsah

Kde pěstovat jahody?

Kde pěstovat jahody?

V těžší půdě se jahody lépe pěstují na vyvýšených záhonech. Daří se jim v téměř v každé oblasti. Méně vhodné jsou však svahy a severní strana. Ve vyšších polohách a chladnějších oblastech jahody později kvetou. V teplejších oblastech je třeba je zalévat více, ale dosahují i vyšší úrody.

Jaké jsou hnojiva na jahody?

Vhodná jsou speciální hnojiva na jahody, které se aplikují formou zálivky. Zásadou správného postupu při hnojení je vždy před aplikací hnojiva půdu provlhčit. Pokud máte v plánu pěstovat bio-jahody, doplňte živiny v půdě dobrým kompostem nebo listovkou. 7. Sklizeň Denně sbírejte pobírkou zralé plody, a to především v ranních hodinách.

Co jsou zdravotní výhody jahod?

Zdravotní výhody jahod 1 Zlepšují funkce srdce a mozku, 2 snižují vysoký tlak, 3 působí proti rakovině, 4 posilují imunitu, 5 snižují zánět, 6 působí jako prevence mrtvice, 7 léčí artritidu a dnu, 8 pomáhají při úpravě hmotnosti, 9 v těhotenství přispívají k prevenci výskytu novorozeneckých vad, 10 proti zácpě, 11 proti cukrovce, 12 posilují kosti a vlasy, 13 pečují o kůži, 14 mají ani-aging vliv, 15 pečují o oči, More ...

Související příspěvky: